Aktualności

AON REMBERTÓW 3:2 MARCOVIA MARKI

• autor: Kirownik, 2014-05-08 15:11

PIŁKARSKA ŚRODA SZCZĘŚLIWA DLA UKS AON

W minioną środę (07.05.2014 r.) w ramach 25 kolejki Ligii Okręgowej grupy I, UKS AON podejmował na własnym boisku drużynę „Marcovii” Marki. Dżdżysta pogoda nie wystraszyła ani piłkarzy obu drużyn, ani ich wiernych kibiców, którzy mimo padającego deszczu przybyli na stadion przy ul. Ziemskiego. Obok wiernych fanów, na trybunach zasiadła spora grupa studentów Akademii Obrony Narodowej, którzy dzielnie wspierali zmagania naszego UKS-u.

Od początku obie drużyny grały bardzo zachowawczo, a walka tocząca się głównie w środku boiska, rzadko kiedy przenosiła się pod pola karne drużyn. Goście pierwszą groźną akcję przeprowadzili dopiero w 15 minucie meczu, pierwszą, ale jakże skuteczną. Przez prawą stronę  naszej obrony przedarł się napastnik gości, który zdołał dośrodkować piłkę w pole karne a tam niepilnowany zawodnik Marcovii z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Składnie rozegrana akcje dała prowadzenie Marcovii na 0:1. W dalszej części meczu goście potwierdzali, że nie przez przypadek zajmują wyższą od AON-u pozycję w tabeli. Grali spokojnie wyczekując na błędy naszych piłkarzy i nadarzające się okazje. Jedną z nich wykorzystali w 32 minucie, kiedy to po kolejnym dośrodkowaniu w nasze pole karne piłka uderzona przez jednego z napastników rywali najpierw odbiła się od słupka, później od naszego obrońcy by  w końcu znaleźć drogę do siatki. Mimo ambitnej postawy naszych zawodników i wielokrotnych prób zmiany rezultatu piłkarze schodzili na przerwę z wynikiem 0:2 dla Marcovii.

W czasie przerwy trener UKS-u, Paweł Kwiatkowski, w surowych piłkarskich słowach głośno skrytykował postawę naszej drużyny, motywował przy tym  jednocześnie piłkarzy twierdząc, że mecz jeszcze się nie zakończył i co najmniej remis, jeśli nie zwycięstwo jest w zasięgu ręki a  on oczekuje właśnie takiego rezultatu.

Nigdy się pewnie nie dowiemy czy to surowa reprymenda, nasilające się opady czy też może umiejętności przewidywania trenera sprawiły, że obraz gry naszej drużyny po przerwie zmienił się diametralnie. Na boisko wyszła zupełnie „inna” drużyna AON-u, która już w 48 minucie udowodniła, że wypowiedziane przez trenera w czasie przerwy słowa mogą okazać się prorocze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nasz rasowy obrońca Marcin Urbański pięknym strzałem głową umieścił piłkę w bramce gości zmieniając wynik na 1:2. Nie darmo koledzy z boiska wołają do niego „Głowa”.

Dżdżysty do tej pory deszcz przemienił się w prawdziwe opady, które zdawałoby się ugasiły chęci do walki gości. Skupili się oni bowiem na utrzymaniu korzystnego wyniku nie zagrażając raczej bramce Adama Liberskiego. Natomiast nasza drużyna z impetem atakowała, raz po raz stwarzając podbramkowe sytuacje. W 56 minucie meczu wysiłki naszych piłkarzy zostały wynagrodzone. Po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryk Araźny wspaniałym „szczupakiem”, którego nie powstydziłby się żaden zawodnik nawet renomowanego klubu, wyrównał stan meczu na 2:2.

Ale nie na darmo trener w czasie przerwy surowo nakreślił cele i stan końcowy spotkania. Dlatego też drużyna AON-u konsekwentnie dążyła do pozostawienia na własnym boisku nie tylko zdrowia i potu ale przede wszystkim trzech punktów. W 80 minucie meczu plan został zrealizowany.  Bardzo dobrze spisujący się od pierwszego gwizdka Patryk Strzelecki nie zmarnował sytuacji kiedy to znalazł się sam na sam z bramkarzem Marcovii, uderzona przez niego sprytnie piłka, lobem wpadając do bramki dała AON-owi prowadzenie. Piłkarze UKS-u nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa.

UKS AON Rembertów – Marcovia Marki 3:2

Szczerze gratulujemy Trenerowi, ale przede wszystkim gorąco dziękujemy naszym Zawodnikom za wielkie emocje, wiarę w zwycięstwo i serce do walki.