Aktualności

AON REMBERTÓW 3:2 VICTORIA ZERZEŃ

• autor: Kierownik, 2014-09-25 08:29

WSZYSTKO DOBRE CO SIĘ DOBRZE KOŃCZY

Piłkarska środa przywiodła na stadion UKS –u drużynę Victorii z Zerzenia. Ze względu na późne przybycie gości mecz rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem

Już w 2 minucie nasi zawodnicy przeprowadzili bardzo dobrą akcję, gra po trójkącie Patryka Araźnego i Grzegorza Dybcio zakończyła się wypuszczeniem w uliczkę Roberta Brzezińskiego, ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, niestety brak sportowego szczęścia nie pozwolił na zdobycie pierwszej bramki.

W 5 minucie kolejną szansę miał Robert Sawicki, który po otrzymaniu prostopadłego podania miał przed sobą tylko bramkarza. Naszemu napastnikowi również nie udało się uzyskać prowadzenia.

Podobno przysłowia są mądrością narodu, a jedno z nich przecież mówi, że szanse są jak kobiety - niewykorzystane lubią się mścić. To porzekadło spełniło się szybko. W 10 minucie goście przeprowadzili swą pierwszą akcję – pierwszą lecz skuteczną. Szybka kontra Victorii zakończyła się dla AON-u utratą gola.

W 16 minucie kolejna sytuacja sama na sam Roberta Brzezińskiego nie przyniosła zmiany rezultatu. Zgodnie ze wspominaną wcześniej maksymą  przeciwnicy odwzajemnili się konstruując w 20 minucie szybki kontratak, który na nieszczęście naszej drużyny zakończył się dla nich bramką. 2:0 dla Victorii Zerzeń.

Wynik meczu był przeciwieństwem obrazu gry. To AON przeważał na boisku, dłużej utrzymywał się przy piłce, częściej gościł na połowie rywali i zagrażał ich bramce. Rezultat boiskowej dominacji pojawił się dopiero w 25 minucie. Grzegorz Dybcio wspaniałym strzałem z ok. 25 metrów trafił w spojenie  słupka i poprzeczki, piłka po rykoszecie potoczyła się do bramki przeciwników zmieniając wynik meczu na 2:1 dla Victorii

Tuż przed przerwą, w 43 minucie Sławomir Lubelski nie wykorzystał kolejnej stuprocentowej sytuacji. Skuteczność naszych zawodników zawodziła raz po raz. Po pierwszych 45 minutach AON schodził z boiska z jednobramkową stratą.

Po przerwie trener Paweł Kwiatkowski zdecydował się na zmiany, na boisku pojawili się nasi rezerwowi zawodnicy, większość z nich to młodzieżowcy z drużyny juniorów starszych prowadzonych przez trenera Mirosława Jaskierskiego. Kolejno na murawę wchodzili  Pikulski Piotr (debiut w sezonie), Długołęcki Paweł (debiut w drużynie juniorów), Wardziński Dominik (debiut w drużynie juniorów), Wiśniewski Patryk (zawodnik młodzieżowy). Pojawienie się zawodników rezerwowych przyniosło oczekiwane rezultaty. W 55 minucie Grzegorz Dybcio celnie dośrodkował w pole karne, tam na piłkę czekał już Robert Sawicki, który z najbliższej odległości skierował ją głową do bramki. 2:2. Nasi zawodnicy wciąż przeważali na boisku, lecz dopiero w 90 minucie udokumentowali swą przewagę zdobyciem gola. Nasz młodzieżowiec Patryk Wiśniewski będąc sam na sam z bramkarzem nie zdecydował się na strzał lecz podał do bardziej doświadczonego Krzysztofa Włodarczyka, ten dokonał egzekucji posyłając piłkę do pustej bramki rywali i zdobywając gola na wagę trzech punktów. 3:2 dla AON

W doliczonym czasie gry atmosfera była dość nerwowa, posypały się żółte kartki. W 94 minucie po dośrodkowaniu w nasze pole karne gościom udało się strzałem głową zdobyć bramkę, na szczęście sędzia dopatrzył się spalonego i gol nie został uznany.

Kolejne przysłowie mówi, że wszystko dobre co dobrze się kończy, i choć do jakości gry, a przede wszystkim skuteczności naszych zawodników możemy mieć zastrzeżenia to jednak mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 i z optymizmem patrzymy na kolejne pojedynki UKS-u.

Gratulujemy naszym młodzieżowcom zawodnikom  występu  i udanego debiutu.

Skład drużyny: Liberski Adam (1),  Araźny Patryk (14), Brzeziński Robert (11) /od 46 min. Pikulski Piotr (13)/ od 82 min. Wiśniewski Patryk (21)/, Tramś Sebastian (20), Dybcio Grzegorz (10), Lubelski Sławomir (16) /od 65 min. Wardziński Dominik (22)/, Mierzejewski Jacek (3) / od 60 min. Długołęcki Paweł/, Sawicki Robert (9), Szacherski Arkadiusz (7), Włodarczyk Krzysztof (6) /kapitan/, Wróbel Kamil (8).

Bramki:  Dybcio Grzegorz (25 min.)Sawicki Robert (55 min.)Włodarczyk Krzysztof (90 min.)

Asysty: Grzegorz Dybcio (druga bramka), Wiśniewski Patryk (trzecia bramka)

Żółte kartki: Grzegorz Dybcio (10 min.), Sawicki Robert (90 min.), Araźny Patryk (90+3 min.)

Zawodnik meczu: Krzysztof Włodarczyk (6)