Aktualności

START II OTWOCK 4 : 1 AON REMBERTÓW

• autor: Criss_2005, 2014-09-28 18:24

GRZECH NIESKUTECZNOŚCI

Ostatnia niedziela swą aurą przypomniała o złotej polskiej jesieni. Pogoda akuratna do wybrania się na stadion i obejrzenia meczu ulubionej drużyny. W tak sprzyjających okolicznościach przyrody niepowtarzalnej nasi zawodnicy wybrali się do Otwocka, gdzie stoczyli pojedynek z tamtejszą drugą drużyną Startu.

Mecz, ze względu na niedojechanie jednego z arbitrów rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. W związku z kłopotami w skompletowaniu zespołu sędziowskiego, jako asystent liniowy w pierwszej połowie wystąpił reprezentant gospodarzy, a w drugiej przedstawiciel AON-u.

UKS rozpoczął mecz z rezonem. Przez pierwsze minuty piłkarze z Rembertowa górowali  nad przeciwnikiem, niestety przy wciąż utrzymującym się braku ich skuteczności wynik meczu pozostawał bez zmian.

Co nie udało się gościom, udało się gospodarzom. Ich pierwsza składna akcja zakończyła się zdobyciem prowadzenia. W 10 minucie gospodarze wyprowadzili szybki kontratak, napastnik Startu II znalazł się sam na sam z Adamem Liberskim i nie zmarnował nadarzającej się okazji. 1:0 dla Startu.

Stracony gol nie podciął jednak skrzydeł piłkarzom UKS-u. Nadal przeważali okupując połowę rywali i konstruując akcje, które niestety wobec wysokiej niefrasobliwości i braku skuteczności naszej formacji ofensywnej spalały na panewce. Między innymi w 15 minucie nasz napastnik Sławomir Lubelski zmarnował stuprocentową sytuację, będąc sam na sam z bramkarzem wdał się z nim drybling, który zakończył się wyjściem piłki na aut bramkowy.

Nieco zniecierpliwiony brakiem skuteczności naszych napastników kapitan drużyny Krzysztof Włodarczyk w 19 minucie zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Doskonale uderzona z około 25 metrów piłka trafiła wprost w okienko bramki gospodarzy dając wyrównanie AON-owi. 1:1.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że zdobyta bramka porwie do walki piłkarzy UKS-u i tylko kwestią czasu będzie zdobycie kolejnych goli. Nic bardziej mylnego. W 25 minucie Arkadiusz Szacherski zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia bez zastanowienia wskazał na biały punkt oddalony o 11 metrów od naszej bramki. Egzekutorem rzutu karnego był bramkarz gospodarzy. Naszemu golkiperowi udało się sparować strzał, jednak przy biernej postawie obrońców dobitka nie dała mu szans.2:1 dla Startu.

Potem było już tylko gorzej. Po przerwie z naszej drużyny jakby uleciał duch walki. Dali zamknąć się na swej połowie i nie byli w stanie zagrozić bramce przeciwników. W 65 minucie Start II egzekwował kolejny rzut rożny, piłka po dośrodkowaniu została lekko trącona głową przez wysokiego napastnika gospodarzy i znalazła drogę do bramki AON-u. 3:1 dla Startu II.

Brak skuteczności i niefrasobliwość naszych napastników udzieliły się również obrońcom. W 75 minucie Jacek Mierzejewski w prosty sposób stracił piłkę we własnym polu karnym, zawodnik gospodarzy z najbliższej odległości uderzył nie dając szans Adamowi Liberskiemu. 4:1 dla Startu II.

Porażający wręcz brak skuteczności naszych zawodników staje się już po raz wtóry przyczyną straty punktów. Dobrze konstruowane przez pomocników akcje, ofiarna gra obrońców nie zdadzą się na nic jeśli nie będzie efektów w postaci zdobywanych bramek. Element ten niewątpliwie powinien ulec poprawie.

W meczu swój debiut zaliczył nasz drugi bramkarz Mateusz Kudelski.

Skład drużyny: Liberski Adam (1),  Araźny Patryk (14), Pikulski Piotr (18),  Dybcio Grzegorz (10), Lubelski Sławomir (16), Mierzejewski Jacek (3), Sawicki Robert (9), Szacherski Arkadiusz (7), Włodarczyk Krzysztof (6), Wróbel Kamil (8), Ossowski Sebastian (4) /od 62 min. Kudelski Mateusz (11)/

Bramki:  Włodarczyk Krzysztof (19 min.)

Zawodnik meczu: Krzysztof Włodarczyk (6)