statystyki szczegółowe

Aktualności

WAŻNE ZWYCIĘSTWO Z JÓZEFOVIĄ

• autor: Criss_2005, 2015-05-25 12:03

W niedzielę (24.05.2015) UKS AON podejmował u siebie Józefovię II Józefów. Mecz, odbywający się w ramach 22 piłkarskiej kolejki o mistrzostwo klasy A, grupy Warszawa II, był ważnym pojedynkiem dla wciąż zachowującego szanse na trzecie miejsce w tabeli AON-u.

Zajmujący 10 miejsce goście przystąpili do spotkania bez kompleksów i mecz w jego początkowej fazie był  raczej widowiskiem wyrównanym. Obie drużyny sondując swe możliwości nie zdobywały się na porywające akcje.

Dopiero w 19 minucie meczu kibicom AON-u mogły mocniej zabić serca. Paweł Długołęcki szarżując prawą stroną boiska znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali, ten jednak daleko wyszedł z bramki, popisał się doskonałą interwencją i zażegnał niebezpieczeństwo.

W 24 minucie Jakub Lisiecki podał z lewej strony w pole karne przeciwnika, tam piłkę otrzymał Paweł Kukawka i sprytnym strzałem przelobował bramkarza, piłka pewnie zmierzała do siatki Jozefovii lecz obrońca gości w ostatniej chwili wybił ją ręką. Otrzymał za to czerwoną kartkę a AON-owi przyznany został rzut karny. Po długim celebrowaniu wykonania jedenastki Mateusz Nowaczyński podszedł do piłki, pewnie strzelił w prawy róg i wyprowadził UKS na prowadzenie. 1:0

Mimo osłabienia spowodowanego brakiem jednego zawodnika, Józefovia dzielnie stawiała opór. Od czas do czasu konstruowała niebezpieczne kontry. W 42 minucie napastnik gości groźnie strzelił spoza linii 16-stego metra, na szczęście w siatkę boczną bramki AON-u. W 56 minucie zawodnik z Józefowa miał doskonałą szansę na wyrównanie wyniku, po szybkiej akcji znalazł się sam na sam z bramkarzem UKS-u, na szczęście, debiutujący pod nieobecność Adama Liberskiego, Damian Wojnowski bardzo dobrą interwencją uratował drużynę przed stratą gola.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, ta piłkarska prawda znalazła swe potwierdzenie również niedzielnym spotkaniu. W 65 minucie Patryk Wiśniewski z lewej strony dośrodkował  w pole karne Józefovii, tam znów znalazł się Paweł Kukawka, który, tym razem bez przygód, z około 11 metrów pewnie umieścił piłkę w siatce gości. 2:0

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkową przewagą AON-u, sędzia podyktował dla UKS-u rzut wolny. Do piłki podszedł Sebastian Tramś i pięknym, bezpośrednim strzałem z około 25 metrów nie dał szans golkiperowi ustalając wynik na 3:0 dla AON-u

Zwycięstwo dało drużynie z Rembertowa trzy punkty i awans na czwarte miejsce w tabeli. Wykorzystując potknięcie Snajpera, który przegrał na wyjeździe z Amurem Wilga 1:4, AON zmniejszył różnicę punktową do drużyny z Sośninki. Biorąc pod uwagę, że nadal ma o jedno spotkanie mniej, istnieją realne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w rywalizacji końcowej.

Dziękujemy zawodnikom za włożone w grę serce, zaangażowanie i dostarczone nam wielkie emocje. Nie zapominamy również o naszych kibicach, którzy tak licznie przybyli na niedzielny mecz, im również należą się słowa podziękowań za wierne wspieranie Rembertowskiej Drużyny.

Zapraszamy na kolejny pojedynek w niedzielę 07.06.2015 o godz. 12.00. AON będzie podejmował Wisłę Maciejowice.

Zawodnik meczu: Sebastian Tramś

Liczba kibiców: około 100

Skład i prezentacja graficzna drużyny: na prawym pasku, w zakładce "relacja"

Zdjęcia: w "galerii"