statystyki szczegółowe

Aktualności

PORAŻKA W WOŁOMINIE

• autor: Admin, 2017-05-27 21:37

Po serii dobrych spotkań UKS ASzWoj wybrał się w minioną sobotę (27.05.2017) na wyjazdowy pojedynek do Wołomina. Rywalem rembertowskiej drużyny była druga drużyna tamtejszego Huraganu.

Mecz rozgrywany w upale dał się we znaki zarówno piłkarzom, jak i zgromadzonym na trybunach kibicom.

2 minuta: Karol Kopeć przedziera się prawą stroną, na wysokości 11 metra dośrodkowuje do pędzącego drugą stroną Vladyslava Pryimaka, ten jednak nie zdąża do piłki, która spokojnie opuszcza boisko na aut bramkowy.

4 minuta: ASzWoj egzekwuje rzut wolny podyktowany za zagranie ręką przez zawodnika Huraganu. Piłkę z około 30 metrów dośrodkowuje Marek Rogowski, nikt jednak w polu karnym nie walczy o jej przejęcie, gospodarze zażegnują niebezpieczeństwo.

5 minuta: Karol Kopeć przejmuje futbolówkę w środku pola, pędzi w kierunku bramki gospodarzy, tam dostrzega Pawła Długołęckiego, którego prostopadłym podaniem idealnie wypuszcza w uliczkę, napastnik ASzWoj startuje do piłki, jednak dobrze ustawiony bramkarza Huraganu jest szybszy.

5-15 minuta: zrobiło się sennie

17 minuta: znów uruchomiony Paweł Długołęcki, znów pędzi na bramkę bez towarzystwa obrońców gospodarzy, sędzia jednak sygnalizuje pozycję spaloną.

23 minta: Karol Kopeć zagrywa do Michała Nowaczyńskiego,  pomocnik ASzwoj celnym strzałem próbuje zaskoczyć bramkarza Huraganu, ten jednak nie ma prawa przepuścić bitej w środek bramki piłki.

35 minuta: wznowienie ASzWoj po rzucie wolnym ze środka boiska, piłka po ziemi wędruje na lewą stronę, gdzie czeka na nią Karol Kopeć, ogrywa zawodnika Huraganu, podciąga akcję na wysokość pola karnego gospodarzy, wykłada futbolówkę na drugą stronę, gdzie próbuje do niej dopaść Patryk Radzikowski, bramkarz gospodarzy jest jednak znów szybszy, piłka bezpieczna  w jego rękach.

45 minuta: rzut rożny dla Huraganu, piłka po wrzutce wybita przez rembertowskich obrońców na 20 metr, potężne uderzenie czekającego tam pomocnika gospodarzy, futbolówka ociera się o rękawice Dominika Jerzaka  i trafia w poprzeczkę.

Do przerwy 0:0

55 minuta: zamieszanie w polu karnym Huraganu, piłka bezpańsko wędruje wzdłuż 5 metra, korzysta z tego będący w lewym narożniku pola bramkowego Paweł Kukawka, przejmuje ją i  znajduje się w sytuacji sam na sam z golkiperem Huraganu, ostry kąt i bardzo dobra interwencja bramkarza ratują gospodarzy przed stratą gola.

60 minuta: napastnik Huraganu przedziera się między rembertowskim zawodnikami, wpada w pole karne, defensor ASzWoj Bartek Szadkowski ratuje się faulem, zawodnik z Wołomina pada a sędzia wskazuje na 11 metr. Minutę później gospodarze obejmują prowadzenie. 1:0 dla Huraganu.

67 minuta:   łatwa strata piłki przez piłkarzy gości, wykorzystują to gospodarze wypuszczając
w uliczkę swego napastnika, ten znajduje się w sytuacji sam na sam, której nie marnuje posyłając futbolówkę do siatki rembertowskiej drużyny.   2:0 dla Huraganu.

72 minuta: uskrzydlony Wołomin wciąż atakuje, grający już na luzie zawodnicy gospodarzy konstruują bardzo ładną akcję, wymiana podań, napastnik Huraganu ogrywa w polu karnym obrońców ASzWoj, znów znajduje się z piłką u nogi tylko przed bramkarzem gości i znów wykorzystuje nadarzającą się okazję. 3:0 dla Huraganu.

77 minuta: Piłkarze ASzWoj nie opuszczają  głów.  Wyśmienita szansa przed Adamem Sobczakiem, który został obsłużony doskonałym podaniem przez Karola Kopcia. Piłka samotnie toczy się wzdłuż
5 metra, nadbiegający napastnik próbuje wślizgiem przepchnąć ją za linie bramki gospodarzy , jednak nogi bramkarza Huraganu w ostatniej chwili stają się przeszkodą nie do pokonania.

80 minuta: znów Adam Sobczak, tym razem walczy w polu karnym gospodarzy o górna piłkę, uderza ja głową w kierunku bramki, golkiper tylko odprowadza futbolówkę wzrokiem, jednak ta wędruje obok lewego słupka bramki wychodząc na aut bramkowy.

88 minuta: Patryk Radzikowski sprytnie wykorzystuje błąd obrońców Wołomina, w polu karnym gospodarzy przejmuje piłkę, na 5 metrze jest przed nim tylko bramkarz, niestety to golkiper wychodzi z tego pojedynku zwycięsko.

Sędzia przedłuża spotkanie o 4 minuty. Mimo ambitnych prób ze strony ASzWoj rezultat nie ulega zmianie. 3: 0 dla Huraganu.

Wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu gry. Co prawda gospodarze, wsparci zawodnikami z pierwszej drużyny, byli zespołem lepszym, ale nie na tyle by przeważać przez cały pojedynek, były momenty gry wyrównanej i takie, w których ASzWoj oblegał bramkę gospodarzy.

Na podkreślenie zasługuje bardzo dobre prowadzenie meczu przez obsadę sędziowską,  zwłaszcza przez arbitra głównego Oby więcej tak sędziowanych pojedynków.

Dziękujemy rembertowskim piłkarzom za ambicję, zostawione na murawie serce i hektolitry potu.